


Санаторний заклад дошкільної освіти №6 "Червона шапочка"
м.Костянтинівка




"Кабінет психолога"
В дитячому садку працює практичний психолог -
ЩО ТАКЕ ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО?
Конфлікти й непорозуміння трапляються у будь-якій сім'ї, але інколи вони стають загрозливими для фізичного та психологічного здоров'я людини. Кожного року більше 1 000 000 людей в Україні страждають від різних форм насильства у своїх родинах.
Домашнє насильство — діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації працює у звичайному режимі – безкоштовно, анонімно, конфіденційно. Ви можете звернутися за номерами: 0 800 500 335 (зі стаціонарних) або 116 123 (з мобільних), коли потребуватимете допомоги.
Також, у випадку серйозної загрози, ви завжди можете викликати поліцію – 102.
Не мовчіть, коли потребуєте допомоги!
Пропонуємо пройти курс «ДІМ (НЕ)БЕЗПЕКИ»: https://nonviolence.ed-era.com




" Торгівля людьми - страшний злочин проти людства"
Торгівля людьми – це злочин, в якому жертвами можуть бути всі: чоловіки, жінки, діти. Будь-яка особа, незалежно від віку, статі та свого походження, може стати об’єктом примусової праці, жебрацтва, сексуальної експлуатації.
Торгівля людьми має різні види, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, використання у порнобізнесі, примусова вагітність, вилучення органів, проведення дослідів над людиною, використання у жебрацтві, втягнення в злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, продаж дитини.
Постраждалим від торгівлі людьми за кордоном або в межах України необхідну інформацію можуть надати:
Департамент боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України: (044) 374 37 85 (пн. – сб. з 09:00 до 18:00).
Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0-800-505-501 – безкоштовно зі стаціонарних телефонів, 527 – безкоштовно з номерів мобільних операторів України пн-пт з 10:00 до 21:00, сб. з 10:00 до 18:00.
Гаряча лінія Міністерства закордонних справ України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном (044) 238 16 57.
Корисні веб-сайти:



«Як допомогти дитині впоратися зі стресом»
Як впоратися з реакцією дитини на тяжку подію:
1. Страх – нормальна реакція на будь-яку небезпеку, що загрожує нашому життю або безпеці.
2. Чого бояться діти після катастрофи?
-Вони бояться повторної катастрофи, травм і смерті;
-Вони бояться розлуки з родиною;
-Вони бояться залишитися на самоті.
3. Ми повинні визнати, що перелякана дитина – це сильно перелякана людина, у якої всі реакції продиктовані інстинктами!
4. Перший крок з боку батьків повинен полягати в тому, щоб зрозуміти, які саме страхи і тривоги відчувають діти.
Дії батьків:
1. Дуже важливо, щоб всі члени сім’ї залишалися разом! (не варто віддавати дітей в санаторії, тим паче за кордон, одразу після переїзду чи пережитої травматичної ситуації);
2. Дітей слід заспокоювати як словами, так і вчинками;
3. Прислухайтеся до розповідей дітей про їх страхи;
4. Прислухайтеся до розповідей дітей про те, що вони відчувають і думають про те, що відбувається; проявляйте позитивне ставлення до цих розповідей;
5. Роз’ясніть дітям відомі вам факти, що стосуються тяжкої події; вислухайте реакцію дітей;
6. Запропонуйте дітям поговорити;
7. Незважаючи на дитячі страхи, як самі діти, так і всі члени сім’ї повинні продовжувати нормальну діяльність;
8. Спілкуйтеся і дійте у співпраці зі службами допомоги (психологами, соціальними працівниками, вчителями) або з учнівською групою підтримки в школі, де навчаються ваші діти.
Будьте уважними до змін в поведінці дитини. Зверніться до лікаря, психолога, психотерапевта, якщо стан дитини викликає занепокоєння.



ЩО ТАКЕ МЕДІАЦІЯ ТА НАВІЩО ВОНА ПОТРІБНА?
Медіація – метод вирішення спорів із залученням посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації і проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли обрати той варіант рішення, який би задовольняв інтереси і потреби усіх учасників конфлікту.
Медіатор – це посередник, незалежна, третя особа, що здійснює допомогу сторонам у вирішенні конфлікту в процесі медіації.
Для того щоб зв'язатись із медіатором нашого дичого садка Світланою Арменівною, ви можете написати на ел. пошту – svetlanasevyan@gmail.com


